5 nawyków ludzi szczęśliwych

Choć większość z nas deklaruje, że jest szczęśliwa, część z nas w głębi duszy w to nie wierzy.

Dzięki poczuciu szczęścia wzrasta nasz poziom zdrowia, zwiększa się nasza efektywność, podnosi się poziom koncentracji, a nasza pamięć działa lepiej.

Co za tym idzie wzrasta poziom naszych zarobków, poprawiają się relacje z ludźmi, oraz z samym sobą.

Więc…Jaki jest sekret ludzi szczęśliwych?

1. Dawanie daje więcej niż branie.

Choć mało z nas potrafi przyjmować prezenty, to właśnie ich dawanie sprawia nam największą przyjemność. Jest to również domena ludzi szczęśliwych.

Badacze „od szczęścia” – Barbara Fredrickson i Susan Sherwood, potwierdzają, żę jeśli mamy wystarczająco pieniędzy by zaspokoić swoje podstawowe potrzeby, jednym ze sposobów by przyniosły nam one szczęście jest danie ich innym.

Czy poprzez wsparcie bliskiej osoby, organizacji charytatywnej lub zrobienie drobnego upominku komuś nam bliskiemu. Dzięki sprawianiu przyjemności innych poprzez dawanie, sami czujemy się lepiej.

2. Są wdzięczni.

Szczęśliwi ludzie są wdzięczni za to co mają i za to co ich otacza. Nie spędzają czasu na zazdroszczeniu innym tego czego sami nie posiadają, lub na marzeniach o lepszym życiu. Sami tworzą swoje życie.

Poświeć kilka minut każdego dnia, by pomyśleć o tym za co jesteś wdzięczny.

Choćby to miała być dobra kawa w kawiarni lub uśmiech bliskiej osoby.

3. Regularnie uprawiają ćwiczenia, dbają o swoje ciało.

Sporo z nas myśli o wysiłku i ćwiczeniach fizycznych dopiero, kiedy musimy zmierzyć się z dodatkowymi kilogramami. Jednak spadek wagi, to tylko jeden z efektów ubocznych aktywności. Innym jest min. wytwarzanie się endorfin czyli hormonu szczęścia.

Wprowadzając sport do swojego życia na stałe, nawet zaczynając od małych zmian zaczynamy być, zdrowsi, nasz organizm szybciej się regeneruje, stajemy się młodsi, i jesteśmy SZCZĘŚLIWSI.

4. Są pasjonatami.

Ludzie, którzy podążają za swoją pasją, gdy budzą się pewnego dnia z myślą, że ich praca nie daje im szczęścia, satysfakcji, spełnienia, nie boją się zaryzykować i rzucić ją by podążać za tym na czym na prawdę im zależy.

Za sprawą poszukiwania nowych doznań, uczeniu się, dzięki zainteresowaniom, nasze życie zyskuje. Rozwijając swoje pasje, czy poszukując swoich zainteresowań, nie boimy się podjąć wyzwań. Pobudzamy nasz organizm do działania, a podążając za tym co sprawia nam radość czujemy się szczęśliwi.

5.Skupiają się na relacjach z innymi.

Zamiast poświęcać się ciągłemu zarabianiu pieniędzy i liczeniu odbytych nadgodzin, szczęśliwi ludzie więcej skupiają się na relacjach osobistych.

Pod koniec swojego życia bardziej będziemy cenić i wspominać czas spędzony w gronie przyjaciół i rodziny niż czas spędzony w pracy.

Stawianie ludzi przed dobrami materialnymi jest ogromnym narzędziem w osiągnięciu szczęścia.

Więcej na temat szczęścia ?:

„Kod szczęścia”- Richard Wiseman

„59 sekund. Pomyśl chwilę, zmień wiele” – Richard Wiseman

Dziękuję, że jesteś!
Zostańmy kontakcie.


0 odpowiedzi

Pozostaw komentarz

Chcesz dołączyć do dyskusji?
Zapraszam do udziału!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *